پردیس دانشگاه اصفهان، دانشجویان ایرانی خارج کشور را می پذیرد

۳۰ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۴ کد : ۶۹۰۵ بدون عنوان
تعداد بازدید:۱۲۲
رییس پردیس ˈمیردامادˈ دانشگاه اصفهان گفت: این پردیس، دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج کشور در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا را پذیرش می کند. مرتضی حاج حسینی در جمع خبرنگاران افزود: پ...
رییس پردیس ˈمیردامادˈ دانشگاه اصفهان گفت: این پردیس، دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج کشور در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا را پذیرش می کند.  
مرتضی حاج حسینی در جمع خبرنگاران افزود: پذیرش و انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج کشور به پردیس دانشگاه اصفهان با در نظر گرفتن شرایطی از جمله رشته تحصیلی و دانشگاه مبداء امکان پذیر است.
وی با اشاره به تقاضای بالای جوانان کشورمان برای گذراندن دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها ادامه داد: در سال های اخیر عده ای از جوانان ایرانی برای ادامه تحصیل به کشورهای دیگر رفتند اما به عللی ازجمله نبود برخی امکانات و مسائل مالی و آموزشی دچار مشکلاتی شده اند.
وی با بیان اینکه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دو سال گذشته تصمیم به ایجاد پردیس های دانشگاهی به صورت خودگردان گرفت اظهار کرد: بدین ترتیب زمینه های پذیرش و ادامه تحصیل در داخل کشور برای دانشجویانی که به خارج رفته اند در دانشگاه های مادر از جمله دانشگاه اصفهان فراهم شده است.
حاج حسینی با بیان اینکه دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج کشور تا پایان شهریور امسال برای ترم اول تحصیلی 94-93 فرصت ثبت نام دارند گفت: آنها می توانند برای نیمسال دوم نیز از اکنون ثبت نام کنند.
وی از جمله شرایط پذیرش این دانشجویان را تعداد واحدهای گذرانده، معدل، مدارک و دانشگاه مبداء عنوان کرد.
رییس پردیس دانشگاه اصفهان هدف از تشکیل این پردیس را پاسخگویی به نیاز فزاینده کشور در زمینه تحصیلات تکمیلی خواند و گفت: ما متناسب با تقاضای دانشجویان و رشته های پر متقاضی و مورد نیاز کشور فعالیت می کنیم.