پروفسور سمیعی: دکتر فرهادی نه در کسوت وزیر، بلکه در کسوت خدمتگزار برای توسعه علمی ایران می کوشد

۰۱ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۱:۴۶ کد : ۵۸ اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۷۸۱
ایجاد و راه اندازی « مرکز تحقیقات بین المللی فناوری های نوین و مهندسی پزشکی» محور ملاقات دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات وفناوری با پروفسور مجید سمیعی و همکاران او بود.
پروفسور سمیعی: دکتر فرهادی نه در کسوت وزیر، بلکه در کسوت خدمتگزار برای توسعه علمی ایران می کوشد
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار، پروفسور والتر مسئول برنامه ریزی مرکز پروفسور سمیعی در آلمان و ایران، گزارشی از اهداف و نحوه برنامه ریزی اجرایی و چگونگی ایجاد و توسعه این مرکز ارائه کرد.
 
پروفسور سمیعی در این نشست، ضمن تأکید بر این نکته که هدف اصلی این برنامه و راه اندازی این مرکز، بازگرداندن مغزهای علمی برجسته به کشور به جای فرار مغزها است، گفت: احداث این مرکز تحقیقات، فرصت استثنایی برای گسترش همکاری‌های علمی در سطح بین المللی و فرصت‌هایی را برای دانش آموختگان ایرانی که شایستگی‌های آنان اثبات شده، به وجود می‌آورد.
 
پروفسور سمیعی افزود: این مرکز در آینده می¬تواند تربیت کننده و معرفی کننده برندگان آینده جایزه نوبل از ایران باشد ولی آنچه مهم است این است که این برنامه در سطح ملی پذیرفته و حمایت شود.
 
پروفسور سمیعی در ادامه، به سابقه همکاری‌های علمی و دوستی خود با پروفسور فرهادی اشاره و تأکید کرد: با شناختی که من از ایشان دارم، ایشان نه در کسوت یک وزیر، بلکه در کسوت یک خدمتگزار در جهت توسعه علمی ایران تلاش خواهد کرد.
 
وی خطاب به دکتر فرهادی گفت: مردم به شما باور دارند و من نیز باور دارم که شما از طرف مردم و دولت حمایت خواهید شد
 
دکتر فرهادی در پایان این دیدار خواستار تنظیم هرچه سریعتر اساسنامه مرکز جهت طی مراحل بعدی شد.