موفقیت دانشمند ایرانی در کشف روش جدید تشخیص و درمان سرطان

۱۰ اسفند ۱۳۹۳ | ۰۹:۱۴ کد : ۱۴۹۹۳ بدون عنوان
تعداد بازدید:۲۱۰
در روش پروفسور اسکندر سیف علیان ، مدیر دپارتمان نانو فناوری و پزشکی احیا کننده دانشگاه UCL لندن ، ذرات نانو با تزریق به بدن مکان رشد سرطان را در مراحل ابتدایی تشخیص می دهند . پروفسور سیف علیان گ...
موفقیت دانشمند ایرانی در کشف روش جدید تشخیص و درمان سرطان
  در روش پروفسور اسکندر سیف علیان ، مدیر دپارتمان نانو فناوری و پزشکی احیا کننده دانشگاه UCL لندن ، ذرات نانو با تزریق به بدن مکان رشد سرطان را در مراحل ابتدایی تشخیص می دهند .
پروفسور سیف علیان گفت : ذرات سرطانی اگر از هشت میلیمتر کوچیکتر باشند در سی تی اسکن و ام ار آی تشخیص داده نمی شود ولی در این روش حتی اگر یک سلول بدن سرطانی باشد نانو دارو می تواند آن را پیدا کند .
وی افزود : در این روش پس از تزریق نانو دارو بدن در معرض لیزر قرار می گیرد و دمای سلول های دچار سرطان که نانو نادرو به آن چسبیده است در مدت 40 ثانیه از 37 به 50 درجه سانتیگراد رسیده و کشته می شوند .
پروفسور سیف علیان افزود : این روش با موفقیت بر روی یک نمونه آزمایشگاهی موش مبتلا به سرطان انسانی در دپارتمان نانو فناوری و پزشکی احیا کننده دانشگاه UCL لندن انجام شده است .
پروفسور اسکندر سیف علیان سرپرست محققان تولید کننده نانو داروی تشخیص و درمان سرطان در دپارتمان نانو فناوری و پزشکی احیا کننده دانشگاه UCL لندن است .
وی که متولد مهدیشهر است در 40 سال گذشته در دانشگاه های پزشکی انگلستان و آلمان در رشته نانو پزشکی فعالیت دارد .
وی نخستین ایرانی است که با ساخت نخستین گوش ، بینی ، نای و سرخرگ ضربان ساز مصنوعی جهان در سال های 2007 ، 2009 و 2012 جایزه توسعه فناوری نانو پزشکی آلمان و انگلستان را از آن خود کرد .
پروفسور اسکندر سیف علیان که برای شرکت در کنگره بین المللی آزمایشگاه های بالینی بیماری های عفونی به ایران سفر کرده است دیروز به مهدیشهر زادگاه خود آمده بود .