مدیر روابط بین الملل دانشگاه شاهرود: امکان تدریس اساتید ایرانی خارج از کشور در دانشگاه شاهرود فراهم شد

۱۲ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۱:۴۱ کد : ۱۳۶۳۲ بدون عنوان
تعداد بازدید:۱۶۲
محسن نظری در جمع خبرنگاران در دانشگاه شاهرود اظهار کرد: ا تلاش های بسیار مدیران دانشگاه شاهرود؛ این امکان فراهم شده است تا در صورت دعوت از اساتید و محققان برجسته ایرانی خارج از کشور، هزینه ایاب و ذهاب...
مدیر روابط بین الملل دانشگاه شاهرود: امکان تدریس اساتید ایرانی خارج از کشور در دانشگاه شاهرود فراهم شد
محسن نظری در جمع خبرنگاران در دانشگاه شاهرود اظهار کرد: ا تلاش های بسیار مدیران دانشگاه شاهرود؛ این امکان فراهم شده است تا در صورت دعوت از اساتید و محققان برجسته ایرانی خارج از کشور، هزینه ایاب و ذهاب توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پرداخت شود.
وی افزود: با پیگیری انجام شده از سوی دفتر روابط بین الملل دانشگاه و مذاکرات انجام شده این دفتر با مرکز همکاری های بین الملل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری این امکان فراهم شد که در صورت دعوت از اساتید و محققان برجسته ایرانی خارج از کشور برای حداقل یک هفته(12 ساعت) تدریس در دانشگاه، هزینه بلیط ایاب و ذهاب توسط وزارت علوم پرداخت شود.
مدیر روابط بین الملل دانشگاه شاهرود بیان کرد: در صورت تدریس دو هفته ای (24 ساعت) این اساتید در دانشگاه شاهرود، علاوه بر مدرس، هزینه یک نفر همراه نیز به آنان پرداخت می شود. نظری ضمن تشریح نمودار اجرایی نهایی شده با مرکز همکاری های بین الملل وزارت علوم تأکید کرد: حداقل یک ماه قبل از ورود، برنامه تدریس، رزومه استاد، موافقت استاد مدعو پس از تأیید معاونت آموزشی، از طرف دفتر روابط بین الملل به وزارت ارسال می شود ،کمیته ای در وزارت، حمایت های مربوط را تصویب می کند و پس از پایان دوره گزارش کاملی از دوره به وزارت علوم ارسال می شود.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه شاهرود از اعضای هیات علمی که در زمینه های مختلف با محققان و استادان ایرانی خارج از کشور ارتباط دارند، خواست  تا در این راستا اقدام و برای تکمیل مراحل اداری به دفتر روابط بین الملل مراجعه کنند.
وی افزود: در صورتی که هر یک از همکاران دانشگاه شاهرود، مشخصات و ایمیل استاد مدعو را به این دفتر ارسال کنند، انجام مراحل اخذ ویزا برای دعوت، تدریس و زمان بندی مذاکرات به صورت رسمی با استاد مدعو، انجام شده و اطلاع رسانی می شود.